Poznaj mnie bliżej – Sylwia Ożga

Prowadzenie własnego biura rachunkowego to marzenie, do którego realizacji dążyłam od lat. Księgowość to pasja, która towarzyszy mi chyba od zawsze…

Pierwsze kroki stawiałam w technikum ekonomicznym w rodzinnym Kętrzynie. Po ukończeniu edukacji w szkole średniej, swoje hobby rozwijałam w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii w Olsztynie, a następnie na Uniwersytecie w Białymstoku zdobywając tytuł mgr. ekonomii. Chęć zdobywania wiedzy i poszerzania posiadanych już umiejętności nie pozwoliła mi „spocząć na laurach”. Agent celny, główna księgowa, ekspert usług księgowych, prawo pracy i ubezpieczenia społeczne… to już za mną, ale… to jeszcze nie koniec. Przede mną kolejne wyzwania i cele.

Moja kariera zawodowa rozpoczęła się w Philips Lighting. Jako inspektor obsługi celnej oraz pracownik działu personalnego mogłam realizować swoje pasje, a jednocześnie zdobywać cenne doświadczenie. Kilkanaście lat temu moje serce skradło niewielkie mazurskie miasteczko… Latem 2006 roku zamieszkałam w Szczytnie, a moja kariera zawodowa związana była z powstawaniem nowego zakładu IKEA. Podczas jego tworzenia byłam odpowiedzialna za kadry, płace i zarządzanie personelem. Praca w dużym międzynarodowym środowisku była wyzwaniem, które zaowocowało ogromnym doświadczeniem. Swoje umiejętności i hobby rozwijałam także na stanowisku głównej księgowej w międzynarodowej spółce z o.o.

Latem 2018 roku otworzyłam własne biuro rachunkowe. Bogate doświadczenie i wiedza pozwalają mi zapewnić usługi księgowe na najwyższym poziomie. Księgowość to mój „konik”, a praca we własnym biurze daje mi wiele satysfakcji…

Sylwia Ożga - Szczytno

A prywatnie ….
Uwielbiam czytać opowieści historyczne, to mój relaks i mój świat. Siadając wygodnie w fotelu znikam na kilka godzin, przenoszę się w inną epokę i poznaję zapomniane obyczaje oraz kulturę.
Jestem miłośnikiem dobrej kawy i herbaty. Kawa po turecku to moja specjalność.

Sylwia Ożga